Studio Nagrań MEGAFON sponsorem

 Studio Nagrań "MEGAFON" sponsorem

30. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Konin 11.03.2011r.


„LEKCJA MUZYKI, Z MUZYKĄ ZA PAN BRAT” – pod taki hasłem odbył się 30. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Konin 2011. 11 marca w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Domu Kultury „Oskard” zaprezentowało się 27 młodych wokalistów zakwalifikowanych do jubileuszowej edycji Festiwalu.

Finałowy koncert składał się z dwóch części podzielonych według kategorii wiekowych: 7-11 oraz 12-16 lat. Motywem przewodnim była tradycyjna na pozór lekcja muzyki w szkole, a właściwie dwie lekcje. Osobą łączącą obie grupy była postać nauczyciela. W części pierwszej nastąpiła zmiana konwencji tradycyjnej lekcji poprzez wprowadzenie zabawy, łamigłówek muzycznych oraz śpiewu. Część druga to całkowity powrót do tradycyjnego wizerunku powszechnej klasy w każdej szkole. Festiwal poprzedzony został warsztatami wokalnymi, które odbywały się od 9 do 11 lutego br. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wąsoszach. Tam wokaliści pracowali nad spektaklem pod okiem autora scenariusza Bartłomieja Nowosielskiego, a doskonalili umiejętności wokalne z Anitą Dąbrowską, która przewodniczyła również składowi jurorskiemu podczas finału. Składu komisji dopełnili: Krzysztof Pydyński – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie oraz Bartłomiej Nowosielski – aktor teatru Ateneum w Warszawie.

 

Festiwal zorganizowany został przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przy współpracy Domu Kultury „Oskard”.
Studio Nagrań "MEGAFON" ufundowało dwie nagrody dla młodzieży biorącej udział w Festiwalu.


Nagroda dla Weroniki Radnieckiej z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie za piosenkę "Papuga z dziobem na kłódkę"
 
Weronika weźmie udział w nagraniu płyty, która w niedługim czasie zostanie wyprodukowana przez Studio Nagrań "MEGAFON"
Na płycie gościnnie zaśpiewa Danuta Błażejczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

tekst i foto CKiS Konin.